• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Two/One

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

  • Kaili Blues

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

  • Synecdoche, New York

    ★★★★½

  • Bronson

    ★★★★

  • Berlin Calling

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Good Bye Lenin!

    ★★★½

  • Pulp Fiction

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

  • Autumn Sonata

  • White Film

    ★★★★★

  • Face to Face

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • The Big City

  • Strike