• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • A Heightened World

    ★★★★

  • Identity Crisis: Bringing Possessor to Life

    ★★★★

  • The Joy of Practical

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Sock Six

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • 2020

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Channel X Cartoon Show

    ★★★★★

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Nest

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Amulet

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • Model Citizen

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Blue Story

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • There Comes a Knocking

  • Rebooted

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Freelancer

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Vigil

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Miner's Mountain

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • asdfmovie12

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged