Alex has logged 15 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blood Wedding

Blood Wedding

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dreamed Path

The Dreamed Path

2016
×
★★★½
Edit this entry