Sort by

Alex has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Imbued Life

Imbued Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Islands

Islands

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gilda

Gilda

1946
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Edit this entry  
07
In Like Flint

In Like Flint

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry