Sort by

Alex has logged 24 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cicada

Cicada

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Minyan

Minyan

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Double Team

Double Team

1997
×
★★½
Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry