• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Hot Damn

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Stuber

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½