• Our Father

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Night Teeth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Songbird

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½