al! has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry