• Godzilla vs. Kong

  • Space Sweepers

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Console Wars

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Mulan

  • Ip Man 4: The Finale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Terminator: Dark Fate

  • Blood Machines

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lighthouse

  • Atlantics

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Ode to Joy

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

  • Venom

    ★★★★

  • You Might Be the Killer

  • Maniac

    ★★★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Bleach

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Mute

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Please Stand By

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • The Man Who Invented Christmas

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • AlphaGo

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • The Young Karl Marx