RSS feed for Alejandro
  • Jurassic World: Dominion

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

  • The Two Popes

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Escape Plan: The Extractors

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ½

  • The Last Laugh

    ★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Welcome to Marwen

  • Backtrace

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Superlopez

  • Robin Hood

  • Instant Family

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Night School

  • Johnny English Strikes Again

  • Life Itself

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai