pao has logged 199 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
A Rose for Emily

A Rose for Emily

1983
×
Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
04
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent House

Silent House

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★½
Edit this entry