Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
17
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★
Edit this entry  
05
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fools in the Mountains

Fools in the Mountains

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Blind

Blind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mama

Mama

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
In a World...

In a World...

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★½
Edit this entry  
13
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Edit this entry