• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★½

  • Appendage

    ★★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Jagged

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • LuLaRich

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Clickbait

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Chernobyl: Abyss

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • kid 90

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • This Is Paris

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Ava

  • The King of Staten Island

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Inheritance

    ★★★½

  • Normal People

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man