Sort by
  • Panayotis Pascot: Almost

    ★★★★★

  • Smile

    ★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Nothing Serious

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spirit Untamed

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

  • Voyagers

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • My Big Mama's Crazy Ride

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Downfalls High

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★