Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City of Trees

City of Trees

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Coffee Shop Names

Coffee Shop Names

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry