• Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Out

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Christmas with a View

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Palo Santo

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The Week Of

    ★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Christmas Dumplings

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • Billy Star

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Home Again

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★