Sort by
  • Scream VI

    ★★★★½

  • You People

  • Shotgun Wedding

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Rosaline

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Entergalactic

    ★★

  • Hocus Pocus 2

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Blackening

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Women Talking

  • Barbarian

    ★★★★

  • Wedding Season

    ★★★½

  • Anything's Possible

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

  • Thor: Love and Thunder

  • The Drop

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • The Valet

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Along for the Ride

  • Crush

  • Stay the Night

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Business Proposal

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • A Journal for Jordan

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Single All the Way

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • He's All That

  • Candyman

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • Luca

    ★★★★

  • Soñadora

  • Dating & New York

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

  • Bad Trip

  • Boogie

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • It's a Sin