Alexj_movieguy has logged 44 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Age of Samurai: Battle for Japan

Age of Samurai: Battle for Japan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
You've Got This

You've Got This

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
East Side Sushi

East Side Sushi

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dennis the Menace Strikes Again!

Dennis the Menace Strikes Again!

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killer Elite

The Killer Elite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Year One

Year One

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bravados

The Bravados

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry