Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
19
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry