Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
London Fields

London Fields

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Annie

Annie

1999
×
★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting

The Haunting

1999
×
½
Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★
Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
24
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Calendar Girls

Calendar Girls

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry