RSS feed for Alex

Alex has logged 29 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rockula

Rockula

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Next

Next

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry