Sort by
  • Third World Romance

    ★★★½

  • Maria

  • Rookie

  • Tether

  • Fin

  • Ang Duyan ng Magiting

  • As If It's True

  • Sugarland

    ★★★★½

  • When This Is All Over

  • Barbie

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • She Said

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

  • Blue Room

  • 12 Weeks

  • The Backride

  • Bakit 'Di Mo Sabihin?

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Death to 2021

    ★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • City of Flowers

    ★★★½

  • Skylab

    ★

  • MIGHTY ROBO V

    ★★½

  • Henry

    ★★★★

  • It's Raining Frogs Outside

    ★★★

  • i get so sad sometimes

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Love Hard

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Spencer

    ★★★★½

  • Elephants In The City

  • Daovikarn

  • Mutya

  • Please… See Us

  • A Song of Trishaw

  • A Letter to My Wife

  • YẾN

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • I Took a Nap and I Miss You

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★½

  • Out of Body

    ½

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★½

  • The Dust in Your Place

    ½

  • Ate O.G.

    ★

  • Beauty Queen

    ★

  • The French Dispatch

    ★★★★½