Sort by

andrea🌹 has logged 246 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rainbow's Sunset

Rainbow's Sunset

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
26
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
Edit this entry  
15
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Aswang Phenomenon

The Aswang Phenomenon

2011
×
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
18
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If These Walls Could Talk

If These Walls Could Talk

1996
×
Edit this entry  
27
First Love

First Love

2018
×
Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gusto Kita with All My Hypothalamus

Gusto Kita with All My Hypothalamus

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Respect

Respect

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry