Sort by

andrea🌹 has logged 43 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Baka Bukas

Baka Bukas

2016
×
★½
Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
28
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Clarita

Clarita

2019
×
Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Edit this entry  
22
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Edit this entry  
18
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry