• The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • The Souvenir

    ★½

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Piercing

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Good Time

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Christine

    ★★★★