Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Paradise

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Passages

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Ernest & Celestine: A Trip to Gibberitia

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • Slumberland

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Nayola

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Moonfall

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Best Birthday Ever

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far from the Tree

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★