• What Is a Woman?

  • Spiderhead

    ★★

  • Unhuman

    ★★

  • Dashcam

  • South Park the Streaming Wars

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Nostalgia

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Choose or Die

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★

  • Hunting Souls

  • The Northman

    ★★

  • Night's End

    ★½

  • Morbius

  • Umma

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Cellar

    ★½

  • Monstrous

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Windfall

    ★½

  • No Exit

    ★½

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★

  • Bigbug

  • Dark Glasses

    ★½

  • Shut In

    ½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Hatching

  • You Won't Be Alone

    ★★

  • Dual

    ★★

  • Watcher

    ★½

  • Master

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Last Radio Call

    ★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★

  • Deadware

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★½

  • Diabolik

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★