• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Joker: Put on a Happy Face

  • Rick and Morty vs Genocider

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Stargirl

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★