Alex O'Brien has logged 19 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pine

Pine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
RV

RV

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry