• Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Jason X

    ★½

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

    ★★★

  • Child's Play: Toy Story Massacre

    ★★★½

  • Joe Bell

    ★★★

  • The 3:07 AM Project

    ★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Halloween II

    ★★★½

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★½