RSS feed for AlexOd
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Son of a Rich

Son of a Rich

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burnt by the Sun 2: Exodus

Burnt by the Sun 2: Exodus

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Scorpion King: Book of Souls

The Scorpion King: Book of Souls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Priest

Priest

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Legion

Legion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Crew

The Night Crew

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Operator

Operator

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Drop

Dead Drop

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Arcade

Arcade

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The International

The International

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Epoch

Epoch

2001
×
★★
Read the review Edit this entry