• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • Devs

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Man Camp

    ★★★★★

  • The Jesus Rolls

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • The Wedding Year

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • End of the Century

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★