• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Masterminds

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★