Alex has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Notebook

The Notebook

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Married

Just Married

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry