• Spencer

  • Malignant

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Prime Time

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

  • Run

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★