• The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★

  • Bride of Chucky

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Invasion

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Tampopo

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • The Woman in the Window

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★½

  • Election

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★

  • Luca

    ★★★★