• Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Advantageous

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Power/Rangers

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Selma

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★

  • Fury

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Annabelle

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Possession of Michael King

    ★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★

  • Hector and the Search for Happiness

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★½

  • The Giver

    ★★★½

  • Into the Storm

    ★★½

  • Sharktopus vs. Pteracuda

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★

  • Jersey Boys

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Lost River

    ★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Neighbors

    ★½

  • Noah

    ½

  • Chef

    ★★★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Mega Shark vs. Mecha Shark

    ½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • The Guest

    ★★★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★½

  • American Hustle

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 47 Ronin

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • The Counselor

    ★★½