Alex Rivers has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked

Naked

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry