Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
Read prior review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Him, Now You Don't

Now You See Him, Now You Don't

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
Edit this entry  
26
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1958
×
Edit this entry  
17
Interstate 60

Interstate 60

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Backdraft 2

Backdraft 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Davy Crockett, King of the Wild Frontier

Davy Crockett, King of the Wild Frontier

1955
×
Edit this entry  
07
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
04
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
TINA

TINA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Lace

Midnight Lace

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
City Island

City Island

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
MadHouse

MadHouse

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Wildcats

Wildcats

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal

Mortal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry