Alex has logged 269 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Togo

Togo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Fabric

In Fabric

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Dreams

Mean Dreams

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Children

The Children

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read prior review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbroken: Path to Redemption

Unbroken: Path to Redemption

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
Edit this entry  
10
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
Edit this entry  
05
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
Read the review Edit this entry  
27
Laura

Laura

1944
×
★★★
Edit this entry  
26
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry