Alex has logged 33 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read prior review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Close

Close

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Down

Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Read prior review Edit this entry  
16
Colors

Colors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Look Away

Look Away

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Grit

True Grit

2010
×
Edit this entry  
08
True Lies

True Lies

1994
×
Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Year

The Big Year

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Read prior review Edit this entry  
02
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry