• The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Explorer: The Last Tepui

  • Drug Nation

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Blush

  • Loki

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Seaspiracy

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Houseboat

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Playing God

    ★★★

  • Felix Lobrecht: Hype

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jim Button and the Wild 13

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Expedition Everest

  • Greyhound

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★

  • 100.000 – Everything I never wanted

    ★★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★★½

  • Waiting

  • Onward

    ★★★½

  • Night on Earth

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Lindenberg! Mach dein Ding

  • Loop

  • My Spy

    ★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½