Alex has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hole

The Hole

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry