Alex has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry