• Django Unchained

    ★★★★

  • Sightseers

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Ted

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★★½

  • The Dictator

    ★★½

  • Men in Black 3

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Iron Sky

    ★★★

  • The Raven

    ★★★

  • The Muppets

  • The Adventures of Tintin

  • Tinker Tailor Soldier Spy

  • Kill List

  • The Inbetweeners Movie

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Red State

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Super 8

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Source Code

  • Paul

  • No Strings Attached

    ½

  • Toy Story 3

  • Iron Man 2

    ★★★

  • The People vs. George Lucas

  • Shutter Island

  • Four Lions

  • Sherlock Holmes

    ★½

  • Steven Wilson - Insurgentes

    ★★★★★

  • The Invention of Lying

  • Up

  • Moon

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Anvil! The Story of Anvil

  • The Simpsons Movie

  • Ratatouille

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Incredibles

  • The Bourne Supremacy

    ★★½

  • Minority Report

  • The Bourne Identity

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

  • Mike Bassett: England Manager

    ★★★★

  • Rugrats in Paris: The Movie

  • American Psycho

  • The Talented Mr. Ripley

  • Guest House Paradiso

  • Toy Story 2

  • The Sixth Sense

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

  • A Bug's Life

  • The Rugrats Movie

  • Still Crazy

    ★★★★½

  • Tomorrow Never Dies

    ½

  • Space Jam

  • GoldenEye

  • Toy Story

  • Se7en

  • The Usual Suspects

  • Jurassic Park