Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Edit this entry  
02
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
½
Edit this entry  
28
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★½
Edit this entry  
24
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★
Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steven Wilson - Insurgentes

Steven Wilson - Insurgentes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry