• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Skylines

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • The Furies

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★★