Alexander has logged 25 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Edit this entry  
14
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★
Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★½
Edit this entry