RSS feed for allie
  • Animal Kingdom

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★½

  • The Dressmaker

    ★★★

  • 8½

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★½

  • Magical Mystery Tour

    ★★½

  • Let It Be

    ★★★½

  • Help!

    ★★★★

  • Fantasia

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★★★