Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Night of the Coconut

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

  • Code 8

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★